:תאריך הגשה

כנרת דביר

five-arts.org.il

תושבת זכרון יעקב, אומנית, מטפלת באומנות ופסיכותרפיסטית.

רוב העבודות שלי הן אבסטרקטיות שמאפשרות טווח רחב של פרשנויות. ההשראה שלי מגיעה בעיקר מהטבע, מהנופים ומהים. הטכניקות והחומרים שאני עובדת איתם הם אקריליק, צבעי גיר, פחם וצבעי מים.

0526990753

זכרון יעקב

:תאריך הגשה

דפנה רבס

תערוכות נבחרות אחרונות
2020 - בניני W תל אביב, אוצרת: יפה מאיר.
2019 - 'התקרנפות', גלריית המעבדה, אוצרת: נורית טל טנא.(תערוכת יחיד)
2016 - אמנים למען ספריית גן לוינסקי, מתחם סוקה, אוצרת רווית הררי.
2016 - חללים, מנשר בית ספר לאומנויות.


2003- 2015 צלמת עצמאית בעלת סטודיו בסדנאות האמנים עין כרמל 2012-2013 כתבת וצלמת מגזין חוף כרמל 2016-2017 מדריכת צילום באקדמיה למצטיינים 2017-2018 צלמת עצמאית בעלת סטודיו לצילום תעשייתי (שביל המרץ 1 קומה ב' תל אביב) 2018-2020 צלמת עצמאית בעלת סטודיו לצילום תעשייתי בעין איילה.

'הוראות לחיים נורמליים'


נושא התערוכה:
הצעה לתערוכה החוקרת את EDGA (קצה=במשמעות של גבול ) – מחפשת את הקווים המנחים ההוראות הכלליות ששומרות עלינו ששמות לנו גבולות ומאפשרות לנו חיים נורמליים.
התעכבות על חפצי היום יום המאפשרים לנו את השיגרה כביכול, מכוונים, מקלים, שוברים לנו אותה או מעבירים אותה מאיתנו. מהווים את חלק המרכזי של התערוכה.
ויז'ואל (תצוגה)
1) צילומים כקלפי משחק
בתערוכה זו בחרתי להציג סדרה של 8 – 15 דימויים. מותנה בגודל החלל. אשר מודפסים כקלפי משחק. כאשר על כל קלף/צילום מופיעה מילה אשר לא מוסיפה מידע או פרשנות אישית על החפץ. אלא הקבלה חזרה.
המילה מופיעה באותיות קטנות מה שלא מקובל ואינו נכון דקדוקית –
אמצעים אלו מדגישים ומעלים את תפקידם של החפצים -
קלפי המשחק כביכול מאפשרים ליצור זוגות, שלישיות או רביעיות. (לפי בחירת הצופה) .
2) מתלה/שולחן/מיטה
חלק מהדימויים אשתול לתוך למתלה/פיסול/אובייקט מותאם מקום
- לפי גודל חלל התצוגה רדי מייד. מיטה/כיסא מולבן ...

3) פסלי אפוקסי – פסלים של קרנפים כרותי ראש העשויים מאפוקסי.

0545280134

עין איילה

:תאריך הגשה

דאנה הדדי

מחזאית, תסריטאית, במאית ומפיקת תאטרון.
תלמידת מרכז היוצרים לתאטרון אלטרנטיבי שלומי.
תואר ראשון מהמכון הטכנולוגי חולון בעיצוב חווית למידה, מתעניינת ביהדות ומגדלת כלבה (שהיא יצירת אומנות בפני עצמה).

קולאז'ים מורכבים כולם בפאוור פוינט

0544-697087

כרם מהר"ל

:תאריך הגשה

דוד הדר

לחישת העצים בפייסבוק

6 שנים פסל. את כישרוני גיליתי במיקרה ואחרי תגובות נלהבות מאומנים באזורי המשכתי תערוכות שונות בגלרית עין הוד תערוכה באנגליה וגן פסלים בעין הוד

פסלי עץ מעץ טיבעי

0522664300

עין הוד

:תאריך הגשה

גבי מרשיק

שמי גבי מרשיק ,בת קיבוץ החותרים, בת לאח שכול ונושאת את שמו של דודי. הקיבוץ והשכול נוכחים בעבודותיי- רישומי דיו הנוגעים בגעגוע, בזיכרון, בפרידה מהעבר ובקשר בין אבי לביני. אבי הוא מוסיקאי וכן עוסק באומניות כגון נגרות, נפחות, צורפות, כך שהחוויה של חיים מבעד ליצירה נוכחת עבורי מתמיד. מילדות אני מציירת ואף בוגרת מגמת אמנות בתיכון המשותף שבמעגן מיכאל. במקביל עוסקת בחינוך. שנים עבדתי כסייעת בגני ילדים ובהדרכה בקייטנות. לאחר שירותי הצבאי יצאתי לטייל והגעתי לניו זילנד, אוסטרליה והפיליפינים, שם נפתחתי למרחבים שונים לגמרי ולהבנה כי אני מעוניינת ללמוד אמנות וחינוך במכללת אורנים. במהלך הלימודים לצד ציור יצרתי בתחריט ובקרמיקה. החומריות הייחודית למדיות נגעו במקום כלשהו בתודעתי ומבעדם יכולתי לפתח שפה. עבודותיי מוצגות בתערוכת הבוגרים שתסתיים החודש. במהלך הלימודים הצגתי במקומות לא פורמליים וכן איירתי ספר ילדים. כיום אני מורה לאמנות בבית הספר " אדוות ים" בעתלית. אמנות היא תחום שזורם בעורקיי, אני חיה את היצירה ומתבטאת דרכה בצורה הנכונה עבורי, יודעת שזקוקה לשפה שמעבר למילים ומעוניינת להמשיך ליצור ולהתפתח כאמנית.

מתוך פרויקט הגמר - "הולך ונעלם",דיו על נייר.
מדינת ישראל, קיבוץ, ציונות, אידיאולוגיה, שכול שפוצע , דרך ארץ, עבודה פיזית, חיי חממה וחלום שמתנפץ, הם חלק בלתי נפרד מסיפורה של משפחתי. מילדות אני מתבוננת על כאבו של אבי וחשה הזדהות עמוקה עם המשבר המתמשך שהוא עבר, ועם האופן שבו התפרקות הערכים הקיבוצית נחרטה בגופו ובנפשו.
בעבודותיי אני משרטטת קטעי זיכרונות מתוך חיי הקיבוץ, אבני דרך וסימני שייכות. אני מבקשת להיאחז בהם, להחיות את מה שנקבר במרוצת הזמן, לעורר את אותם כוחות מן העבר ולתת להם משמעות ובסיס למי שאני כיום.
העוצמה של הבנייה המשותפת, ההתגייסות וההתמסרות - כל אלו נוכחים בעבודות. עם זאת הדיו שניקווה על הנייר כמו כאב שמתפשט, מטשטש את זהותם של הנופים והדמויות כפרידה מהעבר.

0509340432

קיבוץ החותרים

:תאריך הגשה

טל שחר - גוטמן

חייה ועובדת בסטודיו שלי 40 שנה בעין הוד

עבודות השרפה גבוה (Stone ware) מפתחת את הכולסטרול שלי...לרוב כלים שימושיים

0522739798

עין הוד

:תאריך הגשה

מורן פישר

moranfisher.com

מורן פישר (1982) ציירת ומורה לאמנות.
בוגרת תכנית MFA מאוניברסיטת חיפה ותואר ראשון באמנות מהאקדמיה באוטרכט, הולנד. זוכת הפרס המלכותי לציור שהוענק ע"י המלכה ביאטריקס בארמון באמסטרדם ב-2010 ,וזוכת מלגת אמן-מורה בשנים 2014-2016. הציגה בתערוכות בארץ ובעולם.

העבודות נעות בין ציור פיגורטיבי ומופשט גיאומטרי, ומורכבות משכבות עשירות של צבע. הציורים עוסקים בקשר בין חוש המגע לחוש הראייה, בכוונה ליצור תנועה וחושניות דרך משחק של ניגודים בין סדר- אי סדר, גילוי לכיסוי, פנים וחוץ. דגמים מעולם הטקסטיל וצורות אורגניות מהטבע מהווים מקורות השראה ומחקר, תוך חיפוש אחר דימויים פתוחים; כאלה שיוצרים משמעות כפולה ומציעים פרשנויות שונות לצופה.

054-9541035

עין הוד

:תאריך הגשה

דנה וגמן

0526283886

 אזור התעשיה מעין צבי, זכרון יעקב

Ma'ayan Tzvi, Israel

  • Instagram
  • Facebook