top of page

יום ג׳, 13 ביולי

|

Ma'ayan Zvi

"בדיקת נוכחות" קורס מחול עכשווי-אימפרוביזציה-פרפורמנס - מפגש שביעי

12 מפגשים באורך שלוש שעות כל אחד, המורכבים משיעור טכניקה של מחול עכשווי, שיעור אימפרוביזציה מונחית ועבודה על פרפורמנס. כל 4 מפגשים יוקדשו להיבט אחר של פרפורמנס ובסיום כל חודש נקיים מופע בפני קהל מוזמנים אינטימי.

הרישום נסגר
אירועים אחרים
"בדיקת נוכחות" קורס מחול עכשווי-אימפרוביזציה-פרפורמנס - מפגש שביעי
"בדיקת נוכחות" קורס מחול עכשווי-אימפרוביזציה-פרפורמנס - מפגש שביעי

איפה ומתי

13 ביולי 2021, 10:15 – 14:15

Ma'ayan Zvi, אזור התעשייה, Ma'ayan Zvi, Israel

קצת פרטים

בדיקת נוכחות

קורס בהנחיית עינת גנץ

מחול עכשווי-אימפרוביזציה-פרפורמנס

12 מפגשים באורך שלוש שעות כל אחד, המורכבים משיעור טכניקה של מחול עכשווי, שיעור אימפרוביזציה מונחית ועבודה על פרפורמנס.

מיועד לבעלי רקע במחול, המעוניינים להמשיך לתרגל ולהעמיק בתחום, להוסיף ולשכלל את דרכי ההבעה והביטוי של גופם הייחודי, לרכוש כלים ליצירה עצמאית, דרך אימפרוביזציה ומפגש עם המרחב והפרטנרים.

כל 4 מפגשים יוקדשו להיבט אחר של פרפורמנס ובסיום כל חודש נקיים מופע בפני קהל מוזמנים אינטימי.

יום הכירות: 25/5

תחילת הקורס: 1/6

הקורס יחולק לבלוקים;

בחודש הראשון נתנסה ביצירת מופעי אלתור, "אינסטנט קומפוזיציה", המתהווים ברגע הנתון אל מול עיני הצופה; נלמד לנוע בהקשבה למתרחש סביבנו, להניח ולהנכיח את הגוף במרחב, ביחס לעצמו, ביחס לסובב אותו ואל מול קהל.

יחד נפתח הקשבה לדינמיות של ההתרחשויות הפנימיות והחיצוניות בכל רגע נתון, ניזום, נגיב, נזהה וניתן את הדעת לקומפוזיציות הנוצרות במרחב, לרגש ולדימוי שהן נושאות.

את החודש השני נקדיש לעבודה תלויית מקום ונעבוד בחללים השונים של "המעיין", נגיב לתערוכות המתחלפות, לעיצובים המשתנים ולמבנה החדרים, למטען האנרגתי, לאקוסטיקה ולאסטטיקה שבהם.

בחודש השלישי כל משתתף יוכל לבחור אם ליצור פרפורמנס קצר/ לביים/ לרקוד, יבחר פרטנרים לעבודה, מיקום, סאונד ואלמנטים נוספים (אובייקטים, תלבושות) כאוות נפשו.

במהלך תקופת הזמן הקצרה, נגיע לתוצרים קומפקטיים, פרי בחירות קונקרטיות שיכולים להוות בסיס לתהליך מעמיק וארוך יותר.

הקורס הוא מעין מעבדה לשם מחקר אישי; טעימה והתנסות, דרך תרגילים שונים עם קבוצה קבועה, וטרמינולוגיה משותפת.

על המנחה:

עינת גנץ (1984) רקדנית, יוצרת עצמאית ומורה למחול, עוסקת באלתור כמיומנות מופע וכדרך חיים.

בעלת תואר ראשון מהאקדמיה לאומנויות הבמה באמסטרדם, שם למדה סימולטנית בשני מסלולים; מחול מודרני/עכשווי (MTD), חקר תנועה וכוריאוגרפיה (SNDO). כחלק מהתמחותה הלימודית שהתה שלושה חודשים, על בסיס מלגה, בגמביה שבמערב אפריקה, לשם לימודי הריקוד המקומי. בעלת תעודת הוראה מהאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.

את יצירתה החלה באמסטרדם ועבודותיה הוצגו על במות שונות בהולנד, צ'כיה, גרמניה, אנגליה, סלובניה וישראל.

עינת לקחה חלק כרקדנית/ יוצרת שותפה/מפיקה בהפקות שונות עם יוצרים מגוונים ביניהם: ברק מרשל, שלומית פונדמינסקי, אריאל אפרים אשבל, סער מגל, תמי יצחקי, אסנת קלנר, אפרת רובין, סמדר גושן, אהרונה ישראל , Montse Roig, יוסי יונגמן ועוד.

בשנת 2012, הקימה ביחד עם איילה ברסלר נרדי את קואופרטיב 'מעגל יוצרות'- קבוצה שיתופית של יוצרות מתחום הבמה, המקיימות שיח אומנותי והפקתי; יוצרות, אוצרות ומפיקות אירועים עצמאיים. בשנת 2015, הקימה ביחד עם איריס נייס את פרויקט מאלתרים ביחד- פורמט לתרגול של אמנות האלתור והפרפורמנס.

בימים אלו, עינת חברה באנסמבל לשבט לקום, המקיים מופעי אלתור בחללים ציבוריים, מופיעה ומלמדת מחול עכשווי, קומפוזיציה, אלתור ורפרטואר במסגרות שונות לנוער ולמבוגרים ברחבי הארץ.

100 שח ליום היכרות

2000 שח לקורס

התשלום מתבצע מול עינת (:

טלפון לשאלות - עינת: 0522897973

צילום התמונות: רביד אברבנל וג'ודית ינוס

עיבוד תמונה: רביד אברבנל

ספרו לחברים

bottom of page